Başkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BAŞMED), 2007 yılında Ankara'da 7 Başkent mezunu tarafından kurulmuştur ve dernekler kanuna göre yönetilmektedir.
BAŞMED Yönetim Kurulu adına öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bizler bekli de hayatımıza yön veren en önemli yıllarımızı Başkent Üniversitesi çatışı altında yaşamaktan gurur ve mutluluk duymuş büyük bir ailenin küçük birer parçasıyız.

BAŞMED Yönetim Kurulu olarak temel amacımız öğrencilik hayatından iş hayatına geçiş süreci arasındaki köprü olmak. Bu köprü ne kadar sağlam olursa Başkent Üniversitesi ailesi o kadar hızlı bir şekilde büyüyecek misyon ve vizyon ilkelerini o kadar başarıya taşıyacaktır.2007 yılında temelleri atılan bu köprüyü sağlamlaştırmak ve genişletmek adını BAŞMED olarak elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. BAŞMED Yönetim Kurulu olarak ihtiyaç duyduğumuz tek şey mezunlarımız sağduyulu ve özverili bir şekilde etkinliklerimizi takip etmesi ve katılım sağlamasıdır.

İlerlediğimiz bu yolda en büyük güvencemiz Başkent Üniversitesi kimliğinin bize katmış olduğu ahlaki ve daima gelecek planları yapmamızı sağlayan düşünce yapımızdır.  Başkent Üniversitesi mezunlarımızı tek çatı altında birlik ve beraberlik içerisinde görmek dileğiyle.